دکتر حبیب کاشانی معاون شورای شهر پایتخت

دکتر حبیب کاشانی معاون شورای شهر پایتخت

حبیب کاشانی یکی از اعضای شورای شهر تهران است. او به مدت یک سال (از تیر ۱۳۸۶ تا تیر ۱۳۸۷) به عنوان مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران فعالیت می‌کرد.

مدیر عاملی باشگاه پرسپولیس تهران

کاشانی، توسط محمد علی آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی، پس از محمدحسن انصاری‌فرد به مدیر عاملی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران انتخاب شد و توسط فشارهای وارده از طرف سازمان پس از یک سال مجبور به استعفا شد ومهندس داریوش مصطفوی جانشین وی شد.

کاشانی در طی یک سال فعالیت خود در باشگاه توانست پس از پنج سال ناکامی پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ برتر ایران برساند. وی پس از استعفای عباس انصاری فرد دوباره و با مقام سرپرستی اداره پرسپولیس را به عهده گرفت و با انتخاب علی دایی به عنوان سرمربی با وی دوبار پیاپی قهرمان جام حذفی و چهارم لیگ شد.

به دنبال صحبتهای علی دایی بر ضد حبیب کاشانی هر دو استعفا کردند ولی حبیب کاشانی دوباره توسط علی سعیدلو به سر کار برگشت. او طی یک فرایند پیچیده حمید استیلی را به جای علی دایی به سرمربیگری پرسپولیس گمارد؛ اما با توجه به نتایج ضعیف تیم پرسپولیس و فشار هواداران؛ سازمان تربیت بدنی او را از کار برکنار کرد و سردار محمد رویانیان را به عنوان مدیر عامل پرسپولیس برگزید.

شایان ذکر است افشین قطبی توسط حبیب کاشانی به فوتبال ایران شناخته شد.

سوابق

حبیب کاشانی سابقه سه دوره حضور در شورای اسلامی شهر تهران را دارد. همچنین دارای چندین سال سابقه جبهه و چندین سال فرمانده حوزه بسیج در غرب تهران(خیابان هاشمی) بوده است. وی مدیریت مجموعه آموزشی پسرانه هماو اختری (دبستان - راهنمایی - دبیرستان) را نیز در کارنامه خود دارد.

وی در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران (دوره کنونی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) به عنوان نماینده انتخاب شد.

طراحی و پیاده سازی: طراحی وب سایت